Gati kontrata 3-vjeçare, klubi nga Bundesliga kërkon shërbimet e futbollistit shqiptar

Klubi i Këlnit ishte në kërkim të një mbrojtësi të majtë. Klubi gjerman e ka gjetur zgjidhjen e problemit te Leart Paqarada. Kapiteni i St. Paulit në verë do të dalë lojtar i lirë në verë dhe ka gjetur marrëveshjen paraprake me Këlnin.

Paqaradën e pret një kontratë 3-vjeçare në Bundesligë, duke iu dhënë mundësia për një projekt afatgjatë. Vetë drejtori sportiv i Këlnit ka vlerësuar maksimalisht 28-vjeçarin, të cilin e quan edhe mbrojtësin më të mirë të krahut të majtë në Bundesliga 2./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online