Ironia e fatit/ “Kristiano Ronaldo është shumë i vjetër”! E tha në 2016, ja trajneri që është fare pranë Manchester United

0

Rakf Rangnick ka pranuar që të jetë trajner i përkohshëm i Manchester United pas shkarkimit të Solskjaer. Rangnick do të kërkojë arritjen e rezultateve positive dhe që më pas të bind drejtuesit e klubit për një projekt më afatgjatë. Mbetet të shihet sesi do të vazhdohet, por fillimisht Rangnick duhet të rregullojë marrëdhënien me Kristiano Ronaldon.

Në vitin 2016 kur ishte drejtor sportiv te Leipzig, Ranginck do të shprehej: “Mesi dhe Ronaldo janë shumë të vjetër”. Asokohe portugezi ishte 31-vjeç dhe tani është 36-vjeç. Ironia e fatit, por trajneri do të kërkojë pikërisht nga ky lojtar “i vjetër” që të fitojë besimin e drejteusëve. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.