Intervistat/ “Presidenti është maniak”, Duro ndez luftën për kreun: Tani u hap kamionati, e thashë edhe para ndeshjes…

Kambanat kishin nisur të binin për Vllazninë që pas dy barazimeve të marra së fundmi, ndërsa sot të vinte momenti kur kuqeblutë do të ngrinin flamurin e bardhë. Shkodranët ishin duke fluturuar këtë sezon, por Shpëtim Duro i zbret sërish me këmbë në tokë. Vllaznia dhe Laçi kanë dhuruar një sfidë të çmendur ditën e sotme, ku në fund 3 pikët i ka bërë të vetat skuadra kurbinase.  Në përfundim të takimit kanë dhënë intervistat e tyre për “Gol pas Goli” në “Supersport” vetë protagonistët e ndeshjes.

Duro (Laçi): “Normalisht, jo vetëm ne, por tani mund të them që është rihapur kampionati. Nuk është vetëm Laçi, është edhe Partizani, Teuta, Kukësi. Tani Vllaznia do e ndjejë presionin. Sot isha I bindur, e kam thënë që para ndeshjes se do ta zgjidhte Nuabueze ndeshjen. Kisha besim se do të shënonte. Freskia e Harmon krijoi çrregullim për kundërshtarin. Isha i bindur që do të shënoninm sërish, por dalja e Obanorit na bëri që të mbronim.

Për mua pika kryesore ka qenë mbulimi i Imerit. Mbulimi ishte shumë i mirë nga Veliu.Sherri ishte i mërzitur. Erdhi dhe më tha: “Profesor më fal”. S’ka gjë i thashë se janë gjëra që ndodhin. Ndoshta ka pasur presionin që luante në Shkodër. Presidenti i Laçit është maniak. Rri 24 orë pas skuadrës, është shumë i dhënë ndaj ekipit, në ndryshim nga të gjithë presidentët e tjerë”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online