Intervistat/ Mema shfryn rëndë ndaj lojtarëve: Nuk lëvizin nga vendi, s’di si t’ia vendos edhe emrin

0

Në Superiore janë luajtur tre ndeshjet e para që po përmbyllin javën e parë të Superiores. Bylisi ka arritur të fitojë me rezultatin 3-1 ndaj Tiranës, Kukësi që fitoi pastër në shifrat 4-1 ndaj Luftëtarit, ndërsa Laçi me Cungun thyen 3-0 skuadrën e Teutës, që po kryesonte para nisjes së përballjes. Më poshtë mund të gjeni edhe deklaratat e trajnerëve pas këtyre takimeve për “Supersport”:

Bledi Shkëmbi (Teuta): “Kundërshtari e kishte përgatitur ndeshje më mirë. Unë vazhdoj të kem besim te ekipi. Të gjithë lojtarët bëjnë gabime. Ndoshta ishte edhe gabimi im se duhej ta përgatisja më mirë në anën psikologjike. Nuk kemi bërë mjaftueshëm në anën psikologjike. Këta lojtarë të kemi dhe dua ta mendoj dhe shpresoj se ishte vetëm një ditë e keqe e jona”.

Shpëtim Duro (Kukësi): “Normalisht që kishte vështirë pasi temperaturat ishin të larta dhe fusha nuk ishte në nivelin e duhur. Por pavarësisht kësaj arritëm tre gola të shpejt. Shkurtaj po bën paraqitje të mira jo vetëm në shënim. Sa i përket golave të munguara nga Abazaj dhe Gavazaj, nuk është faji im. I kishin mundësitë e tyre dhe nuk ia dolën. Normalisht do të ishte më mirë që të realizonin”.

Ardian Mema (Tirana): “Nuk mund ta them humbje e merituar. Sidomos në aspektin e mbrojtjes dhe goditjes standarte. Sa shumë e kemi përgatitur dhe të vjen keq. Keqardhje e madhe është që kam një vit që merrem me këto gjëra dhe diçka nuk shkon. I kemi dhuruar golat. Edhe nëse nuk do kishte trajner, lojtarët duhet të ishin më të përqendruar. Të pësosh këto lloj golash, nuk di si t’i vendos as emrin. Të pësosh gol nga goditja standarte pa lëvizur asnjë, nuk ka lidhje me trajnerin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.