Intervistat/ Egbo pas fitores në sekondë të fundit: Zoti na e dha fitoren, goli i Ngos ishte i rregullt

0

Tirana ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 ndaj Bylisit në një çmenduri të madhe. Tre pikët e radhës janë marrë në sekondat e fundit të takimit pasi Ngo arriti të dërgonte topin në rrjetë në shansin e fundit për bardheblutë. Ndërkohë më poshtë mund të gjeni edhe intervistat e dy trajnerëve menjëherë pas ndeshjes për “Supersport”:

Egbo (Tirana): “Tirana fitoi pasi ne kemi duruar deri në momentin e fundit. Te goli i dytë ka qenë shumë rrëmujë, ka pasur përplasje në zonë dhe unë nuk shoh ndonjë faull, është shumë gol i qartë. I thashë djemëve që asnjëherë nuk duhet që ta lëshojmë lojën. Unë mund të them që edhe te ajo penalltia që iu dha Bylisit duhet parë nëse Doka e preku topin me dorë apo me gjoks. Vangjeli vazhdon akoma si mbrojtës sepse nuk është mirë të ndryshohet ekipi fitues dhe Osmani nuk është mirë ende te 100% i tij. Ernest Muçi do të futet gjithmonë në kohën e duhur, nuk ka vend për polemika. Zoti ka qenë me ne siç ka qenë gjithmonë dhe ai na e dha këtë fitore. Kur njeriu bën yzmetin punës, ai të jep meritat”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.