Intervistat/ “E kam thënë para ndeshjes”, trajneri i Teutës: E kisha studiuar Partizanin, keq vetëm 10 minutat e para

Ka përfunduar edhe java e 25 e Superiores, ku ditën e sotme kanë zbritur në fushë të gjitha ekipet. Partizani nuk e ka kaluar dot atë humbje kundër Tiranës në derbi javën e shkuar, teksa është mposhtur nga Teuta në “Selman Stërmasi” me rezultatin 0-1. Skënderbeu ka fituar bindshëm 2-0 kundër Luftëtarit, ndërsa Tirana vijon rrugën e qetë në krye teksa ka fituar në 0-2 ndaj Flamurtarit.

Ndërkohë Shehi nuk ka debutuar në mënyrën më të mirë të mundshme, teksa Kukësi i tij është ndalur në një barazim 0-0 me Vllazninë. Më poshtë keni edhe intervistat e trajnerëve për “Supersport”:

Egbo (Tirana): “Në fazën ky është kampionati hyn më shumë në punë 3 pikëshi sesa loja e bukur. E kam menduar se mund të shkonte kështu sot pasi vinim nga Partizani dhe Kukësi, nuk mund të prentendohej një lojë më e mirë. Lojtarët kanë lodhje dhe kanë qenë edhe me gjendje gripale. Kukësi? Nuk më intereson rezultati i kundërshtarit. I kam thënë Halilit para ndeshjes që duhej të tregonte veten duke parë mungesat. Nuk ka nevojë që ne të hyjmë në aventura, lojtarët e kanë të qartë se duhet të kërkojnë vetëm fitoren. Karabeci nuk mund të futej nga minuta e parë se e tillë ishte skema dhe duhej ta niste Sidibe dhe Batha. Unë mendoj për të mirën e ekipit”.

Martini (Teuta): “E kam thënë edhe më para ndeshjes që ky stadium më sjellë fat. Kemi lënë disa pikë më herët, por i vdekuri nuk ngjallet më themi ne në Shkodër. I kam thënë çunave që duroni për 10-15 minutat e para se e kam ndjekur Partizanin dhe e di presionin që bën në lojë, por më pas kur hidhen të gjithë para lënë shumë mangësi në prapavijë. Shpresojm që të vazhdojmë kështu”.