Intervistat/ Arriti kualifikimin ndaj Kukësit, Martini: Në ndeshje të rëndësishme tregojmë që kemi kualitet

0

Është mbyllur faza çerekfinale e Kupës së Shqipërisë. Pas Laçit dhe Skënderbeut janë njohur edhe dy skuadrat e tjera që vazhdojnë më tej në këtë kompeticion. Teuta dhe Vllaznia kanë arritur të presin biletën për në gjysmëfinale, teksa të dyjave u ka mjaftuar një rezultat minimal 1-0 për të siguruar kualifikimin. Në përfundim të 90 minutave, protagonistët e takimit kanë dhënë intervistat e tyre për emisionin “Gol pas goli” në “Supersport”.

Edi Martini (Teuta): “Mendoj që sa më të rëndësishme të jenë ndeshjet, aq më grintë, aq më karakter ka ekipi. Nuk dua ti kthehem asaj ndeshje me Kastriotin. Por në ndeshje vendimtare ata e kallëzojnë se kanë grintë dhe kanë kualitet. Dua ti përgëzoj çunat. Ne kemi pësuar gola që s‘duhet ti kishim pësuar. Është edhe çështje fati ndonjëherë, se topi nuk shkon gjithmonë aty ku do ti. Ishte një ndeshje edhe nga ana morale shumë e rëndësishme”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.