Interi gjen qendërmbrojtësin që kërkonte Spaleti

0

Quhet Lisandro Lopez dhe është afrimi i Interit në merkaton e janarit, për të kënaqur trajnerin Luçiano Spaleti.

Ky i fundit kishte kërkuar qendërmbrojtës me çdo kusht, duke u ankuar hapur pas ndeshjes së fundit në kampionat, ndaj klubi është detyruar të bëjë një lëvizje urgjente.

Lopez është argjentinas, por me pasaportë komunitare dhe kjo e lejon të aktivizohet pa problem. Interi e merr nga Belgjika në huazim, me të drejtë blerjeje për 8 milionë euro.

Sezonin aktual Lopez ka luajtur shumë pak dhe prej disa sezonesh është zgjedhje e dytë të Benfika.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.