Interesimi i pakuptimtë i Interit në merkato, kërkon një sulmues të dalë jashtë mode

0

Shumë premtime dhe pritshmëri të larta ka pasur për Interin në këto vite të fundit, por asnjëherë nuk ka mundur që të lumturojë tifozët zikaltër me arritje të larta në Seria A apo Champions League. Ndërkohë merkato e kryer kthehet ndonjëherë edhe në të pakuptueshme për këtë skuadër. Eriksen do të kërkohej me një ngulm të madh dhe kur mesfushori danez u zyrtarizua mes bujës, tanimë e ka të vështirë që të gjejë një vend titullari në ekip.

Për të vazhduar më tej, një tjetër interesim i pakuptueshëm vjen për Interin që kërkon Gervinhon në merkaton e janarit. Një sulmues 33-vjeç dhe i dalë jashtë mode, ku në këtë sezon ende nuk e ka tundur rrjetën për herë me Parmën. Për një ekip që pretendon titullin në Seria A, padyshim që një transferim i tillë nuk mund të konsiderohet si lëvizje e zgjuar. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.