Immobile shpërthen kundër tifozëve të Romës: Qentë mbeten qenë, festojnë mbi kufomat e luanëve

0

Lazio u eleminua mbrëmjen e djeshme nga Kupa e Italisë, trofe të cilin lojtarët e skuadrës italiane e bënë të tyren vitin e shkuar. Në një fushë me kushte aspak të mira dhe me gjykimin që la pas polemika, kryeqytetasit u mposhtën 1-0 nga Napoli. Ndërkohë, golashënuesi më i mirë në Serie A, Ciro Immobile, ka qenë protagonist duke humbur atë penallti që do të rikthente baraspeshën. Kjo erdhi si pasojë e problemeve të fushës, duke bërë që sulmuesi i Lazios të rrëshqasë gjatë ekzekutimit të 11 metërshit.

Në atë rrëzim tifozët e Romës kanë dëshiruar dëmtimin e italianit, duke ditur që edhe derbi po afron. Por Immobile ka vendosur që tu përgjigjet këtyre të fndit me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan: “Mbi kufomat e luanëve qentë festojnë duke besuar se kanë fituar. Por luanët mbeten luanë dhe qentë mbeten qenë”./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.