Ibrahimoviç dhe Kupa e Botës, vjen edhe një sinjal

0

Zllatan Ibrahimoviç ka shënuar sërish, duke qenë vendimtar në fitoren 1-0 që Los Anxheles Galaksi arriti dje në Çikago.

Forma e suedezit duket perfekte dhe në Suedi të gjithë presin me kuriozitet a do të shkojë Ibra në Botëror.

Në kombëtaren suedeze nuk flet askush, edhe për faktin se në Botëror shkuan pa sulmuesin legjendar, i cili më kombëtaren ka shënuar 62 gola në 116 ndeshje, por që mund të krijojë ndonjë problem në skuadër me praninë e tij, pasi natyrisht kthehet në kombëtare vetëm nëse luan titullar.

Vetëm Ibra jep sinjalin e radhës, sepse në Twitter ka postuar një mesazh që ka ngritur peshë tifozët suedezë: “Shanset që të jem në Botëror janë shumë të mëdha”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.