“Ia ofrojnë falas”, Augsburgu tallet keq me Granit Xhakën dhe nuk e pranon: Kini pak respekt për ne

0

Granit Xhaka nuk është duke kaluar një moment të mirë te Arsenali dhe ndeshja e fundit kundër Totenhemit bëri që kritikat të vinin në numër të lartë. Gjithmonë mesfushori shqiptar ka pasur shumë sulme te “topçinjtë”, kjo nisur edhe nga forma e dobët e skuadrës që nuk po njeh rritje prej kohësh.

Ndërkohë një prej tifozëve që dëshironte ulte figurën e Xhakës e ka komentuar në këtë mënyrë: “Xhaka është në nivelin e Augsburgut”. Megjithatë goditjen e fundit mesfushorit ia ka dhënë ekipi gjerman që nuk e pranon këtë krahasim: “Ju lutem, kini pak respekt për ne”, do të shkruhej në faqen zyrtare për të lënë të kuptohet se niveli i Granitit nuk është as për ta. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.