“I zgjove të gjithë nga gjumi, po fjete për vete”, Nurmagomedov tallet me humbjen turpëruese të Conor Mcgregor

0

Dustin Poirier u bë personi i parë që i shkaktoi humbjen me KO Conor Mcgregorit pas 27 sfidash. Amerikani përballoi raundin e parë të vrullshëm nga ana e Mcgregor, si dhe dëmtoi këmbën e tij, e cila i dhuroi dhe fitoren. Tashmë Dustin Poirier është numri 1 në divizionin Lightëeight dhe me shumë mundësi ndeshja e radhës së tij do të jetë për titull.

Teksa të gjithë atletët e tjerë shprehen mirënjohjen ndaj Conor Mcgregor, ndryshe është sjellë kundërshtari i tij kryesor, Khabib Nurmagomedov, i cili ka preferuar të tallet me të. Në një foto ku shihet se irlandezi ka mbyllur sytë nga grushtat, ka hedhur disa fjalë ironike në Instagram. “ I zgjove të gjithë nga gjumi, por fjete për vete”- ishte mbishkrimi për foton e Mcgregor. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.