I vetmi lojtar i paprekshëm, Frederico Chiesa del para Ronaldo dhe Dybala pas shkëlqimit në Europian

Frederico Chiesa ishte padyshim një nga lojtarët më të mirë të Euro 2020. Lojtari i bardhezinjëve shënoi gola fantastik dhe me peshë, të cilët e ndihmuan Italinë të fitonte trofeun. Për këtë arsye, drejtuesit e Juventusit e kanë cilësuar si të pashitshëm sulmuesin italian.

Chiesa lë në hije Ronaldon dhe Dybalan të cilët janë pjesë e merkatos dalëse të Juventusit, nëse një ofertë e mirë paraqet tek drejtuesit bardhezinj. Vetëm pak ditë më parë Bajerni i Mynihut ofroi 80 milionë euro për Chiesan, por kjo kërkesë u refuzua menjëherë nga skuadra e Juventusit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online