I tregon kartonin edhe Medon Berishës, Enea Jorgji i jep fat Atalantës në Europë ndaj Young Boys

Enea Jorgji ka mbyllur arbitrimin në ndeshjen që iu caktua në Europë. Gjyqtari shqiptar duhej të vendoste drejtësinë në përballjen mes Atalantës dhe Young Boys në UEFA Youth League. Gjithçka shkoi mirë për Jorgjin që nuk kishte shumë telashe për të zgjidhur në 90 minuta.

Vetëm katër kartona të verdhë janë dhënë në këtë ndeshje, ku njëri prej tyre iu drejtua lojtarit shqiptar të Young Boysit në minutën e 33, Medon Berishës. Kështu Jorgji i jep fat edhe Atalantës që fitoi ndeshjen e parë në grup me shifrat 3-0 dhe kërkon kualifikimin për fazat e mëtejshme. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online