“I thashë futbollistëve që nuk mund të fitonim kështu“, Brdariç nuk do krahasime me ndeshjen e parë: Nuk është e drejtë

Ka përfunduar me rezultatin 0-0 ndeshja mes Dinamos dhe Vllaznisë. Festivali i golave në ndeshjen e parë në Shkodër duket se ka trembur skuadrat, të cilat pas atij rezultati 6-3 kanë kyçur portat e tyre. Kuqeblutë kanë qenë më kërkues në fushën e lojës në pjesën e dytë, duke i shkuar disa herë pranë golit, por pa mudur ta shtyjnë topin në rrjetë. Pas përfundimit të takimit, trajnerët kanë dhënë intervistat e tyre për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”.

Brdariç (Vllaznia): “Të krahasosh me një ndeshje tjetër nuk është e drejtë. Është një kohë tjetër dhe një sfidë tjetër. Kemi luajtur jashtë fushe kundër një ekipi që nuk ka marrë rezultate pozitive në ndeshjet e fundit, por kjo nuk do të thotë që nuk ka kualitet. Ka lojtarë me shumë kualitet. I thashë lojtarëve që isha kundërshtarë se si do ta përballonin sfidën ndaj Dinamos. Gjërat nuk shkuan aq mirë si në pjesën e parë. Fola me futbollistët në pushimin mes pjesëve dhe i thashë që nuk mund të luajmë në këtë mënyrë. Gjërat ndryshuan në pjesën e dytë dhe patëm më tepër raste. Pavarësisht se nuk arritëm të shënonim.

Duhet të kishim fituar më shumë duele, sidomos kur ka numër të barabartë futbollistësh në fushë. Ishte thelbësore që në pjesën e parë nuk fitonim topat e dytë. Na penalizoi shumë. Nuk arritëm të zhvillonim lojën tonë.”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online