Hysaj kthehet “tren”, Benevento “kursen” Memushajn

0

Derbi mes Napolit dhe Beneventos nuk ka pasur histori… Ose më saktë, nëse ka pasur, ajo ka zgjatur shumë pak, vetëm 3 minuta, kur Alan ka arritur që të gjejë rrugën e rrjetës. Më pas, ndeshja ka qenë në dishezë për skuadrën e Sarrit, që në fund vendosi të hidhte në fushë si titullar Elseid Hysajn, pa e kursyer aspak. Nuk bëri të njëjtën gjë trajneri i Benevento, Barone, i cili duke qenë se e konsideronte këtë sfidë tepër të vështirë në letër, atëherë vendosi që të hidhte në fushë një formacion jo ndoshta ndër më të mirët duke lënë jashtë futbollistin e kombëtares, Ledian Memushajn. Kjo pasi ndoshta beson se ka më shumë shanse ndaj Romës në stadiumin e saj dhe jo në “San Paolo”. Kështu, vlonjati ka qenë spektatorë në stolin e Beneventos, duke ndjekur paraqitjen e Hysajt, që është vlerësuar edhe me notën “7”. Nuk vuan kurrë në mbrojtje, teksa në sulm është i vëmendshëm.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online