Histori tjetër nga Seria A, lojtari i Milanit e pranon pas humbjes nga Chelsea: Champions League ka nivel tjetër

0

Pavarësisht fitores dramatike në fundjavë, Milani nuk arriti të mbajë momentin e mirë të krijuar. Kuqezinjtë u mposhtën në “Stamford Bridge” nga skuadra e Chelsea-t me rezultatin 3-0. Djemtë e drejtuar nga Pioli ishin të pafuqishëm ndaj kundërshtarit.

Pas përfundimit të ndeshjes, Bennacer ka dhënjë një intervist për mediat italianë, ku tha se Champions League është nivel tjetëer.

“Kjo humbje dhemb shumë. Liga e Kampionëve është në një nivel tjetër, ne duhet të japim më shumë dhe të punojmë për gjërat që nuk i bëmë mirë.

Duhet të rishikojmë lojën dhe të shohim gjërat që nuk i kemi bërë mirë”- u shpreh Bennaser. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.