“Herë luan në krah dhe herë sulmues kryesor”, trajneri i Koniasporit flet për Cikalleshin: Jam i kënaqur

0

Trajneri i Koniasporit, Palut, është shprehur i kënaqur nga performanca e Sokol Cikalleshit. Sulmuesi shqiptar ka realizuar katër gola me këtë fanellë, ku në të gjitha realizimet e tij ka rezultuar si “mbreti i ajrit”, pasi rrjeta është gjendur me kokë.

“Fakti është se lojtari që unë lë si sulmues është i domosdoshëm për të kontribuar edhe në mbrojtjen e ekipit. Ne e lëmë Cikalleshin disa herë në krahë dhe herë të tjerë si sulmues. Jep 100% për ekipin. Por përfitojmë shumë prej tij. Ka arritur që të fitoj vetbësimin dhe jam i kënaqur me të”, ka thënë Palut. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.