Hapi i madh i karrierës së sulmuesit shqiptar, kalon në Bundesligë te Augsburgu

Mërgim Berisha nuk është më lojtar i skuadrës së Fenerbahçe-s. Sulmuesi qëndroi vetëm një vit në Turqi dhe tashmë ka bërë hapin e madh në Gjermani. Berisha do të luajë tek ekipi i Augsburg-ut në sezonin e ardhshëm, Bundesligë.

Forma e transferimit është huazim me të drejtë blerje, ndërsa kanë paguar shifrën prej 400,000 euro për të marë shërbimet e tij. Lajmin e ka bërë të ditur vetë faqa zyrtare në Tëitter e skuadrës gjermane, ku ka uruar mirëseardhjen e sulmuesit kosovar. Ai do të mbajë fanellën me numër 11 dhe pritet të debutojë në fundjavë ndaj Hertha Berlin. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online