Hakmarrja e Barcelonës për humbjen 8-2? Sot është mbrëmja e futbollit, nis Champions League

0

Sot do të luhen 8 ndeshje të fazës së grupeve të Uefa Champions League, ku të gjitha skuadrat do të kërkojnë të bëjnë sa më mirë në mënyrë që të kualifikohen në fazën me eleminim direkt. Ndryshe nga vitet e mëparshme në fazën me eleminim direkt është hequr rregulli i golit të fushës kundërshtarëve.

Ndeshja që do të marë vëmendjen kryesore të publikut është padyshim Barcelona-Bayern Munchen. Bavazarezët kanë qenë një forcë shkatërruese në 3 ndeshjet e fundit të luajtura duke shënuar 21 gola. Nga ana tjetër Barcelona është dobësuar në repartin e sulmit, ku ka humbur dy emra gjigandë si Messi dhe Griezman. Për tifozët katalanas akoma dhemb humbja 8-2 ndaj gjermanëve dhe do të donin të hakmerreshin që mbrëmjen e sotme. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.