Guri titullar, Ostende fiton në transfertë

0

Në një anë Kristal Abazaj që ende nuk po gjen sheh fushën me Anderlehtin, në tjetrën Sindrit Guri që është titullar fiks te Ostende, e cila sonte ka fituar në transfertën e vështirë ndaj Kortrijkut, me rezultatin 2-1.

Autorët e golave ishin Miloviç dhe Bjelica, teksa shkodrani, që e nisi nga minuta e parë, qëndroi në fushë për 72’, duke i lënë vendin më pas Zivkoviçit.

Për Ostenden është fitorja e dytë në katër javë kampionat, teksa mban vendin e shtatë aktualisht në Belgjikë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.