Guardiola kërkon Kane për Champions League, Sterling i prish planet dhe refuzon kategorikisht Tottenhamin

0

Pep Guardiola e ka marë seriozisht fitimin e Champions League, pas shijes së hidhur të humbjes së finales ndaj Chelseat. Spanjolli është duke kërkuar me ngulm sulmuesin e Tottenham, Harry Kane, por vlera e lojtarit është shumë e shtrenjtë. Për këtë arsye sheikët hodhën idenë e shkëmbimit të Harry Kane me Ranheem Sterling.

Megjithatë sulmuesi i Cityt e ka mohuar kategorisht këtë transferim, pasi nuk do të jetë lojtari i Tottenham vitin e ardhshëm, edhe pse e ka humbur pozicionin e titullarit tek “qytetarët”. Media botërore “ESPN” deklaron se nëse Sterling do të largohet, destinacioni i mundshëm mund të jetë Barcelona, por kurrsesi Tottenham, i cili nuk luan në Champions League./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.