Grizman i përgjigjet Kurtuasë: “Ne antifutboll? Po ti, ku luan?”

Franca fitoi 1-0 ndaj Belgjikës në gjysmëfinalet e Kupës së Botës, në një sfidë ku Belgjika zotëroi më shumë topin dhe u munda pa fund të gjente hapësira, por ishte e pamundur.

Pas ndeshjes, në zhgënjim e sipër, portieri belg Tibo Kurtua akuzoi Francën: “Ishte antifutboll, Franca mendonte vetëm të mbrohej. Sulmuesi i tyre qëndronte 30 metra larg portës së vet. Është e dhimbshme, sepse do ishte më e drejtë të na mundte Brazili, që donte të luante futboll dhe ishte superior, jo Franca”.

Fjalë që nuk mund të kalonin pa reagim nga kampi francez dhe st është përgjigjur sulmuesi Antuan Grizman, i cili ka ironizuar: “

“Po Kurtua, çfarë mendon, se luan futbollin e Barcelonës te Çelsi? Nuk më intereson si, unë dua të dal kampion bote, kaq”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online