Granada si Big Brother, plas skandali i kamerave sekrete

0

Histori e çuditshme ajo që vjen nga Spanja, ku klubi i Segunda Division Granada ka përfunduar në qendër të vëmendjes për një arsye kurioze dhe që ka përmasat e një skandali.

Vetë klubi ditët e fundit ka bërë një denoncim në polici, në lidhje me disa kamera të zbuluara në ambientet e brendshme të stadiumit.

Kamerat e fshehta ishin vendosur në dhomat e zhveshjes në stadiumin e Granadas, duke u fshehur brenda detektorëve të zjarrit, apo alarmit.

Sipas El Mundo, policia ka zbuluar 5 kamera në total.

Në denoncimin e bërë nga Granada thuhet se fajtori për vendosjen e kamerave ehete ish-drejtori i përgjithshëm Angel Gonzalez Segura, i cili është pushuar nga puna në vitin 2017. Segura punonte për klubin kur pronësia ishte e familjes Poco, që ka edhe Udinezen në Itali, ndërsa në vitin 2016 Granada kaloi në duart e grupit kinez Desport.

Nuk dihet saktë arsyeja e vendosjes së kamerave dhe hetimet vazhdojnë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.