“Golin e Dilaver nuk e ha një ekip i Superiores”, Dovedan: E dini se çfarë është të përmbysësh Vllazninë?

0

Një dramë e vërtetë ishte përballja mes Vllaznisë dhe Bylisit. Shkodranët duket se e kanë humbur rrugën e titullit kampion teksa janë përmbysur edhe nga ballshiotët në shifrat 1-2. Fillimisht ishte Dilaver që realizoi me gjurin e tij në stilin “Ibrahimoviç”, duke kaluar në avantazh vendasit në minutën e 14.

Brdariç nis të duartrokas dhe Vllaznia vazhdon me spektaklin në pjesën e parë, ku mes lojës së bukur kanë shpërdoruar të paktën dy mundësi të arta për të shënuar. Në pjesën e dytë shkodranët janë befasuar në minutën e 77 me Spahiun, teksa me topin e mbetur në zonë, lojtari i sapo futur shënoi golin e barazimit dhe të parin në Superiore.

Kaq mjaftoi që shkodranët të goditeshin në aspektin psikologjik dhe Bylisi u hodh përpara për golin e fitores. Në minutën e fundit do të akordohej një penallti e shumë kontestuar kundër Vllaznisë, teksa Beji nuk gaboi për të realizuar.

Një tjetër surprizë vjen edhe nga përballja Kukësi-Apolonia e mbyllur në shifrat 1-1. Në minutën e 42 Bytyçi do ta linte Kukësin me 10 lojtarë pas ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë. Por vetëm tre minuta më vonë Peposhi fitoi penallti dhe Ibrahimi nuk di të gabojë nga 11 metrat. Apolonia e rriti nivelin e lojës në pjesën e dytë, ndërsa do të barazonte me Mario Gjatën në të 88. Pas një hapje topi fantastike nga ana e Mihanës që tregoi gjithë klasin e tij, aksioni u mbyll me goditjen me kokë të Gjatës që gjeti barazimin. Më poshtë gjeni intervistat e protagonistëve për “Supersport”:

Dovedan (Bylis): “Jam shumë i lumtur, e prisja që të fitoja sot. I kam thënë djemëve që nëse duam një pikë, atëherë e provojmë me tre pikë. E tentuam deri në fund që fitonim. Goli i parë që pësuam? Nuk e ha një ekip Superiore golin e Dilaver. Nuk u morën vesh mbrojtësit tanë. E dini se çfarë është që të përmbysësh Vllazninë në Shkodër? Diçka shumë e madhe”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.