Goli “I pamundur”, Diego Kosta shkruan historinë!

0

Një diagonale thuajse në pikën zero, duke qenë se ishte pranë vijës fundore… Por, Diego Kosta arriti të finalizonte një rast të cilin vetë ai krijoi nga hiçi, pas një krosimi të Godinit. Luftarak dhe teknik, sulmuesi me forcë dhe dëshirë gjeti diagonalen perfekte për të mposhtur Navasin.

Vetëm 51 sekonda kishin kaluar nga ai moment, sigurisht, teksa ky gol e ka futur në histori Diego Kostën dhe Atletikon, pasi është goli më i shpejtë i kompeticionit, pra Superkupës së Europës, gjatë gjithë historisë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.