Gjysma e golave të shënuar kanë autorësinë e tij, Myrto Uzuni është aset për Granadën

0

Myrto Uzuni po përjeton padyshim një nga momentet e tij më të mira në karrierë. Sulmuesi shqiptar është përshtatur më së miri me ekipin e Granadës, të cilët ka marrë përsipër t’i dërgojë përsëri në elitë. Beratasi është një aset për klubin spanjoll dhe këtë e dëshmojnë statistikat e tij.

14 nga 30 golat e shënuar mbajnë autorësinë e tij, ndërsa ka qenë protagonist edhe në dy të tjerë duke asistuar. Pra gjysma e golave të Granadës kanë si protagonist kryesor Myrto Uzunin, që udhëheq edhe listën e golashënuesëve në La Liga 2. Jo më kot edhe interesi për të në këtë merkato ka qenë i lartë, duke u vëzhguar edhe nga klube të Premier League-s./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.