Gjithçka nisi nga një gol i dyshimtë, protesta dhe konfrontime fizike në Kategorinë e Parë

0

Një rast aspak i hijshëm ka ndodhur në ndeshjen Burreli-Erzeni, e vlefshme për javën e 16-të të Kategorisë së Parë. Lojtarët e Burrelit dhe të Erzenit janë përfshirë në një përplasje fizike me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi në minutën e 87-të kur Burreli shënoi golin e vetëm të takimi, i cili u cilësua si i dyshimtë.

Por lojtarët e Erzenit nuk e pranuan këtë vendim të arbitër, duke pretenduar se aksioni në fjalë ishte pozicion jashtë loje. Në momentin që futbollistët miq kishin shkuar tek gjyqtari anësor për të kërkuar llogari filloi dhe përplasja fizike midis lojtarëve të të dyja skuadrave dhe policisë private./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.