Gjimshiti mbetet në radarët e klubit të Serisë A

0

U kthye te Atalanta pas huazimit te Benevento, por sërish mbetet në kërkim të një skuadre të re. Berat Gjimshiti vazhdon stërvitjen me ekipin bergamask, ndërsa dëmtimi i Varnier krijoi idenë se mund të qëndronte me zikaltërit.

Megjithatë, deri në fundin e merkatos, priten zhvillime. Kjo edhe për faktin se mbrojtësi kuqezi mbetet në radarët e një tjetër skuadre të Serisë A. Sampdoria vijon të jetë e interesuar për Gjimshitin.

25-vjeçari është në listën e objektivave të merkatos të klubit nga Xhenoa, ku vlerësohet si alternativë e Tonelit. Nëse nuk gjendet akordi për mbrojtësin e Napolit, atëherë drejtuesit e Sampdorias do të hidhen “all in” te shqiptari.

Mbrojtësi i Shqipërisë kërkonte të siguronte hapësirat e tij te Atalanta. Nga ana tjetër klubi mund ta mbante, duke vlerësuar se sezoni është i gjatë dhe nevojiten alternativa në rast dëmtimesh. Por, nëse oferta e Sampdorias është ajo e duhura, Berat Gjimshiti mund të shitet.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.