Gerard Pique nderon futbollistin legjendar të Betisit me fanellën e tij: Është thjesht një gjeni…

0

Barcelona ndodhet në një sezon të dobët dhe as afrimi i Xavit nuk po jep përmirësime te katalanasit. Në ndeshjen e djeshme do të vinte humbja e radhës ndaj Betisit me shifrat 1-0. Në fundin e takimit, Gerard Pique ia ka dhuruar fanellën lojtari legjendar të kundërshtarëve, Joaquin.

Aktualisht në moshën 40-vjeçare, Joaquin po luan sezonin e tij të fundit në La Liga me Betisin. “Për mikun tim Joaquin, është thjesht një gjeni. Urime për të gjithë karrierën”, ka thënë Pique dhe ky moment u shpërnda edhe në rrjetet sociale. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.