“Gabimi, gjithnjë faji i trajnerit“, De Biasi merr përsipër përgjegjësitë pas humbjes së parë me Azerbajxhanin

0

De Biasi nisi sot rrugëtimin e tij në krye të Kombëtares së Azerbajxhanit. Një ndeshje e parë kundër Luksemburgut, që nuk shkoi ashtu si duhej, pasi humbi me shifrat 1-2, pavarësisht se që në minutën e 26 azerët qendruan në fushë me një lojtar më pak. në përfundim të takimit ish-trajneri i Kombëtares shqiptare ka analizuar ndeshjen për mediat. De Biasi tregon karakterin e tij dhe merr përsipër të gjitë përgjegjësitë për këtë humbje, teksa shprehet se gabimi i takon gjithmonë trajnerit.

“Ne nuk e filluam mirë ndeshjen. Kishte probleme me topin. Mund të jetë për shkak të psikologjisë. Kur u kthyem në vetëdije, morëm një karton të kuq dhe pjesën më të madhe të ndeshjes e kaluam me një lojtar më pak. Ne pësuam gola të zakonshëm në pjesën e dytë.

Luksemburgu ka lojtarë të mirë. Ishte një provë e rëndësishme për ne. Nuk mendoj se mund të merret ndonjë vendim në një lojë. Falënderoj lojtarët që luajtën. Ishte e vështirë të luash me 10 persona. Ne edhe shënuam. Tani duhet të zhvillohemi. Duhet të shfrytëzojmë maksimalisht çdo turne për të qenë më të fortë. Lojtarët pasuan shumë. Unë nuk u kërkova atyre ta bëjnë këtë.

Unë e njoh mirë ekipin. Ndoshta nuk e njoh karakterin e tij. Të gjithë mund të gabojnë. Nëse nuk bëjmë gabime, nuk mund të zhvillohemi. Gabimi është gjithmonë faj i trajnerit kryesor. Fajtori është tashmë atje”, ka deklaraur De Biasi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.