Fundjava në Superiore, të dielën sytë në Laç

0

Sot u kompletua java e 13-të në Kategorinë Superiore, por menjëherë skuadrat mendojnë për fundjavën, sepse është publikuar edhe kalendari i ndeshjeve së javës së 14-të.

Ndeshja më e rëndësishme e javës, Laçi-Skënderbeu, do të luhet të dielën. Një test serioz për kryesuesit, sepse të enjten luajnë në Zvicër dhe Laçi është në superformë, edhe pse do të luajë pa tifozë. Në përballjen e fundit në Laç, Skënderbeu fitoi thellë, në një ndeshje shumë nervoze, sepse Laçi rrezikonte zbritjen nga kategoria.

Ndërkaq, Flamurtari e Kukësi do të luajnë të shtunën, me Kamzën dhe Partizanin që do të zbresin në fushë të dielën. Të kuqtë do të luajnë në mbrëmje, ashtu si Flamurtari.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.