FOTO | Kapiteni Mavraj e nis si lider me një… “mbledhje”

0

Mërgim Mavraj do të jetë kapiteni fiks i Shqipërisë. Duke nisur që nga ndeshja e sotme shiriti nuk do të kalojë sa në një krah në një tjetër, kjo për faktin se skuadra 2 orë pra ndeshjes ka zgjedhur kapitenin që përmes një votimi.

E veçantë pasi kapiteni Mavraj e ka nisur me një mbledhje para “ndeshjes”, pasi gjatë nxehjes i ka grumbulluar të gjithë lojtarët rreth vetes për të mbajtur një fjalim të shkurtër.

Kujtojmë që Panuçi kishte vendosur si rregull që kapiten të ishte ai që kishte më shumë prezenca me fanellën kuqezi, por kjo solli një rrëmujë të madhe dhe rregulli ka ndryshuar.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.