Formacioni i vitit në Kosovë, pjesë edhe ish-lojtari i Kukësit

0

Si në çdo vend tjetër edhe Federata e Kosovës ka organizuar mbrëmjen e fundvitit, ku janë ndarë disa çmime, por ka zgjedhur dhe formacionin e vitit. 11 lojtarët më të mirë janë zgjedhur nga specialistët e futbollit në Kosovë.

Në formacionin e nxjerrë nga mediat kosovare shihet se dominojnë lojtarët e Prishtinës si dhe të Ferronikelit, apo edhe ata të Dritës. Pjesë e formacionit të vitit në Superligën e Kosovës është edhe ish-mesfushori i Kukësit, Flamurtarit dhe Vllaznisë, Yll Hoxha.

Lojtari i vitit është shpallur lojtari i Herenvenit. Arbër Zeneli. Lojtari i cili luan në kampionatin holandez ka shkëlqyer këtë edicion, duke e shtyrë federatën kosovare ta nderojë në mbrëmjen gala të organizuar mbrëmjen e sotme.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.