FORMACIONET/ Vajzat kuqezi sfidojnë pretendentet skoceze

0

Në orën 17:00 në stadiumin “Loro Boriçi”, përfaqësuesja e femrave të Shqipërisë do të zhvillojë ndeshjen e saj të fundit në kualifikueset e Kupës së Botës. Të besuarat e Armir grimës luajnë vetëm për formalitet, pasi nuk kanë asnjë shans për t’u kualifikuar.

Në 7 takimet e para femrat kuqezi kanë mundur që të marrin vetëm 4 pikë, duke u renditur në vendin e parafundit. Pavarësisht rezultatit të sotëm nuk do të ketë asnjë ndryshim pasi edhe Polonia që ndodhet sipër Shqipërisë ka 10 pikë.

Skocia në anën tjetër vjen me pretendime, kjo për faktin se e sheh veten në kuotën e 18 pikëve, po aq sa dhe Zvicra. Synimi i mikeshave nga Britania e Madhe është që të marrin një sukses në Shkodër dhe të arrijnë vendin e parë

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.