Flamurtari “turk”, Mersini e Neziraj jashtë liste

0

Flamurtari do të shkojë në Antalia për minifazën përgatitore dhe trajneri Shpëtim Duro ka hartuar listën finale të lojtarëve që do të shkojnë në Turqi.

Nuk janë pjesë e skuadrës mbrojtësi Ergis Mersini, i cili ka oferta nga disa klube dhe do të largohet, si dhe mesfushori Haxhi Neziraj, i cili nuk është  e planet e trajnerit dhe nuk dihet si do të veprohet me të, sepse kontrata e tij skadon në verë.

Ndërkaq, sulmuesi i ri Abdulaje Tungara është huazuar te Liria e Prizrenit.

LISTA E FLAMURTARIT

Portierë: Adis Nurkoviç, Edmir Sali, Pano Qirko

Mbrojtës: Franc Veliu, Ditmar Bicaj, Goran Siljanovski, Emiljano Musta, Artim Pollozhani, Lejdi Liçaj, Sokol Maze, Fjoralb Deliaj, Fisnik Zuka

Mesfushorë: Muhamed Usein, Ariel Muçollari, Alessio Hyseni, Nildo Viktor Zhufo, Lancinet Sidibe, Argjent Gafuri, Arinaldo Rrapaj, Xhuljo Tushi, Muarem Muarem.

Sulmues: Igor Nedeljkoviç, Ardit Hoxhaj, Seku Kamara, Danilo Alvesh, Tomislav Busiç

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.