Fjala e trajnerit të ri nuk merret parasysh te Manchester United, nuk është afruar asnjë lojtar që kërkoi Ten Hag

0

Duket se tek Manchester United fjala e trajnerit nuk merret aspak parasysh. Tekniku hollandez, Ten Hag ka kërkuar një listë me lojtarë nga drejtuesit, të cilët do të dëshironte t’i kishte në skuadër. Sipas ‘’Manchester Evening Neës’’, trajneri holandez kërkoi nënshkrimet e Erling Haaland, Christopher Nkunku, Konrad Laimer, Julian Alvarez dhe Josko Gvardiol, por këto emra nuk ishin fare në preferencën e drejtuesve të klubit.

Deri në këtë moment, Manchester United ka transferuar Tyrell Malacia, Christian Eriksen dhe Lizandro Martinez. Gjithashtu “djajtë e kuq” janë në garë për Adrien Rabiot, megjithatë të gjithë këta lojtarë kanë arshur pa një bashkëpunim të klubit me trajnerin. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.