“Fitorja kundër Tiranës ka vlerë të veçantë”, Osmani flet pas triumfit në klasike: Kemi edhe 10 ndeshje, të jemi të kujdesshëm

Vllaznia është ekipi më në formë i momentit në “Abissnet Superiore”. Shkodranët kanë gëzuar tifozët mbrëmjen e sotme në “Loro Boriçi”, ku kanë mposhtur me shifrat 3-1. Tiranën në klasiken e futbollit shqiptar. Ndërkohë në Durrës Teuta ka marrë tre pikët në derbin kundër Erzenit. Durrsakët kanë mposhtur pastër shijakasit me shifrat 3-0. Pas përfundimit të ndeshjeve, trajnerët kanë dhënë përshtypjet e tyre të para për emisionin “Skaner Superiore” në “MCN TV”.

Osmani (Vllaznia): “Duhet të ceket publiku, na ka përkrahur për 90 minuta. Çdo fitore është e mirë, por kjo kundër një ekipi siç është Tirana ka një vlerë të veçantë. Pjesa e parë ishte shumë e mirë. Një pjesë luftarake, ku dominuam edhe në lojën 1 me 1. Në pjesën e dytë u pozicionuam pak tepër. Kundërshtari ndërroi sistemin e lojës. Megjithatë nuk na rrezikuan, përveç disa momenteve. Edhe në pushim e përmendëm rezultatin. Gjatë lojës do vijnë edhe momentet e rrezikshme. Do përforconim edhe mesin e fushës, edhe sulmin. Ne, jo vetëm gjatë kësaj loje, por edhe më parë, mundohemi ta menaxhojmë mirë euforinë. E përsëris, kemi edhe 10 ndeshje. Duhet të jemi të kujdesshëm. Kush do të na mundë ne? Inshallah asnjë.”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/