Festa e madhe te Partizani! I përmbys në fund ndeshjen Teutës, Tedi Cara shpëton më të keqen dhe i jep oksigjen të kuqve

0

Partizani-Teuta 2-1 Xhunior p’ 88′, Cara 90’+5’/ Gjeorgiev 25′

Partizani ka arritur që të fitojë mes dramës në përballjen me Teutën mes dramës 100 minutëshe. Të kuqtë ia dolën të përmbysin rezultatin në 2-1. Gjeorgjiev arriti që të shënonte golin e parë, ashtu si gjithmonë, kur të kuqtë e nisin në disavantazh.

Ndërkohë në minutat e fundit të pjesës së dytë, Zhunior arriti që të shënonte nga pika e bardhë e 11-metërshit. E kur pritej që gjithçka të mbyllej ishte Cara që me një lëvizje të bukur në zonë arriti që të shënonte golin e përmbysjes. /Sport Ekspres/

Partizani: Teqja; A. Marku, Belica, Sembene, Musta; Rrapaj, Kaçe, H.Marku; Mala, Stenio Junior, Cara.

Teuta: Qirko; Idrizaj, Selmani, Ivanovic, Jackson; Aleksi, Acquah; E. Vila, Kallaku, L. Vila, Gjorgiev.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.