Federata shkund “xhepat” për Kombëtaren, jep shpërblimin 4.5 milionë euro pas fitores me Çekinë

Fitorja kundër Republikës Çeke e ka bërë thuajse të sigurt kualifikimin e Shqipërisë në Kampionatin Europian. Përpos kënaqësisë së pamasë për një sukses që tifozët dhe lojtarët ndoshta as nuk e kishin ëndërruar, kuqezinjtë do të përfitojnë edhe nga ana financiare.

FSHF-ja ka vendosur të shkundër “xhepat” pas këtij trepikëshi që i dërgon me 99% në Europianin e dytë në historinë e ekipit tonë kombëtar. Federata Shqiptare e futbollit do të shpërndajë plot 4.5 milionë euro shpërblim për Kombëtaren. 1 milionë prej tyre do të shkojnë në llogarinë bankare të Silvinjos, ndërsa pjesa e mbetur prej 3.5 milionë eurosh do të shpërndahet për lojtarët./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online