Fati vjen në krah të Tiranës, Crvena Zvezda mund të pezullohet nga Champions League

Në këtë sezon të pazakontë të Champions League duket se fati është në krah të Tiranës. Në Serbi kanë ngritur alarmin, teksa një futbollist i Napredak ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Por gjatë së fundi kjo skuadër është përballur me Partizanin e Beogradit dhe me Crvena Zvezdën, duke bërë që të shtohet ankthi për raste pozitive në këto dy klube.

Por duke parë mënyrën se si e pësoi ekipi i Dritës, në Serbi kanë nisur të shqetësohen edhe për fatin e Partizanit dhe Crvena Zvezdës, nëse në radhët e tyre rezultojnë lojtarë të infektuar. UEFA mund të vedosë për përjashtimin e këtyre të fundit nga kompeticionet e saj dhe nga një vendim i tillë ajo që përfiton është edhe Tirana.

Bardheblutë nëse kalojnë Dinamon e Tbilisit përballë do të kenë me shumë ngjasa Crvena Zvezdën, por në një rast pezullimi të skuadrës serbe, atëherë kundërshtari për ta do të ishte Europa e Gjilbraltarit. Një rival modest ky në letër që rrit edhe më shumë shanset për një kualifikim në turin e tretë të Champions League./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online