Europa League/ Goglat trembin Gjilanin, kundërshtarë të lehtë për Shkëndijën dhe Prishtinën

0

Ditën e sotme është mbajtur në Nion të Zvicrës shori për raundin e parë kualifikues të Europa League. Skuadrat e Kategorisë Superiore kanë mësuar kundërshtarët që do të kenë përballë. Ndërkohë me rivalët janë njohur edhe klubet e tjera shqiptare, Prishtina, Gjilani dhe Shkëndija.

Ekipi i Armend Dallkut duhet të kalojë fillimisht pengesën Lincoln, për të shkuar më pas te Union Titus Petange. Këshut, goglat tregohen bujare për Prishtinën, që përballë ka një ekip nga Luksenburgu.

Por e njëjta gjë nuk mund të thuhet për Gjilanin e Gentian Mezanit, që trembet nga golat. “Skifterat” nuk do e kenë aspak të lehtë nëse kalojnë Tre Pene. Kjo pasi shorti i ka rezervuar një skuadër me emër si Apoeli. Ndërkohë Shkëndija e Tetovës do të luajë në raundin e parë kualifikues kundër klubit nga Azerbajxhani, Sumgayit City. /Halit Dleibashi-Sport Ekspres/

Lincoln/Prishtina vs Union Titus Petange

Sumgayit City vs Shkëndija

Tre Pene/Gjilani vs Apoel

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.