Europa League/ Arsenal-Atletiko në gjysmëfinale!

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Europës, aty ku në garë janë 4 klube nga 4 vende të ndryshme. Atletiko dhe Arsenali janë favoritët e mëdhenj, Marseja dhe sidomos Salcburgu janë “hirushet” e kompeticionit.

Atletiko e Diego Simeones do të ndeshet me Arsenalin, në një finale të parakohshme, me vajtjen në Londër, ndërsa Marseja do të ndeshet me Salcburgun e Valon Berishës, ashtu si në fazën e grupeve.

EUROPA LEAGUE / GJYSMËFINALE

Olimpik Marsejë – Red Bull Salcburg

Arsenal – Atletiko Madrid

Gjysmëfinalet do të luhen më 26 prill dhe 3 maj.

Finalja do të luhet në Stade de Lyon më 16 maj (fituesi i Marsejë-Salcburg do konsiderohet finalisti pritës).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online