Epike në Gjermani/ Ja sesi mund t’i turpërosh rivalët e përjetshëm, tifozët e Hanover lanë shenjën e “96” në fushën e Braunschëeig

0

Ndeshja mes Braunschëeig dhe Heidenheim ka nisur në orën 13:30, por tifozët e klubit vendas kanë marrë një tronditje të vërtetë kur kanë hyrë në stadium dhe kanë parë që diçka nuk shkonte në fushën e blertë. Në qendër të saj ishte numri 96.

Bëhet fjalë për një provokim nga tifozët e Hanoverit që kanë hyrë në stadium dje në mbrëmje dhe kanë vizatuar numrin 96, që tregon përkatësinë e klubit të tyre. Braushceëig dhe Hannover janë rivalë të mëdhenj, ndërsa kjo gjetje e tifozëve të Hanoverit do të mbahet mend në histori si një nga turpërimet më të mëdha që kanë bërë ultrasit e Hanover. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.