Eneo Bitri i bashkohet Muçit, mbrojtësi shqiptar do të vijojë karrierën në Poloni

Eneo Bitri është larguar nga Valerenga. Skuadra norvegjeze nuk mundi të siguronte qendrimin në elitë për sezonin e ardhshëm, çka ka shtyrë mbrojtësin shqiptar që të ndërronte ambient. Ish-futbollisti i Partizanit do t’i bashkohet kampionatit ku luajnë Ernest Muçi dhe Jurgen Çelhaka.

Klubi Krakovia ka njoftuar ditën e sotme përmes faqes zyrtare në “Twitter” se Bitri i është nënshtruar testeve mjekësore, për të hedhur më pas firmën në kontratë. Krakovia renditet në vendin e 13 në tabelën e renditjes në elitën e futbollit polak./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online