Emocionet e derbit që të lënë pa frymë, tifozi pëson inf.arkt nga festa e golit të skuadrës së zemrës

0

Derbi mes Galatasarayt dhe Fenerbahçes është ndeshja më e bukur e vitit në Turqi. Sfida e fundit përfundoi me rezultatin 1-2 në favor të Fenerbahçes. Pavarësisht atmosferës marramendëse të krijuar në stadium, përfundimi nuk ishte aspak i mirë.

Një tifoz 60 vjeçar i Fenerbahçes ka ndërruar jetën ditën e djeshme, pasi ka pësuar inf.arkt gjatë momentit të festimit të golit të dytë të skuadrës së tij. Menjëherë i moshuari është transportuar në spital me ambulancë por pa mundur të shpëtojë./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.