Elvis Kabashi bëhet gati për transferimin në Serinë B, ja ekipi i interesuar për të marrë shërbimet e tij

Skuadra që sivjet u ngjit në Serinë B italiane, Como është duke menduar përforcimin e skuadrës së tyre, në mënyrë që të tëntojnë suksesin e madh, për t’u ngjitur në Seria A. Nga njëra anë drejtuesit e klubit janë dukë luftuar të arrijnë akordin e rinovimit të kontratës me qendërmbrojtësin dhe njëherësh kapitenin Luca Crescenzi. Megjithatë duket se marrëveshja mes menaxherit të lojtarit dhe klubit është shumë larg.

Nga ana tjetër, Como është duke menduar transferimin e një mesfushorit shqiptar. Në rast se proçedura për rinovimin me Luca Crescenzi dështon, transferimi i  Elvis Kabashit nga Renate do të ishte mjaft i mundshëm. 27 vjeçari shkëlqeu me Renaten në Seria C, duke tërhequr vëmendjen e drejtuesve të Comos. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online