Ekipi turk mori fitoren e parë në “Champions”, çfarë poshtërimi nga Skrtel: Të luajmë çdo javë kundër Manchester United

0

Instabul Bashksehir ka marrë fitoren e parë në “Champions League” duke mundur Manchester United në shifrat 2-1. Në një përballje ku “djajtë e kuq” jo vetëm që nuk ishin të frikshëm, por kanë dhuruar shumë për kundërshtarin me mbrojtjen e hapur dhe në pritje të realizimeve nga ana e ekipit turk.

Te këta të fundit luan edhe Skrtel, mbrojtësi që është emër i njohur për Manchester Junajtid, pasi ka luajtur disa vite më parë me Liverpulin. Njëherë i kuq, përgjithmonë i kuq! Skrtel nuk harron të shkuarën dhe ka poshtëruar kundërshtarin duke u shprehur pas ndeshjes: “Kjo është fitorja jonë e parë në histori në “Champions League”. Unë shpresoj që të luajmë në çdo javë me Manchester United”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.