Egnatia kthen sytë nga “Niko Dovana“, sot luhet finalja e “play off“-it për një vend në “Abissnet Superiore”

0

Matematika nuk e lejon të shpresojë për mbijetesën në “Abissnet Superiore” dhe mënyra e vetme për Egnatian për të qendruar për një tjetër sezon në elitë është përmes “play out”-it. Rrogozhinasit sot kthejnë sytë drejt “Niko Dovanës”, nga ku do të mësojnë edhe kundërshtarin që do t’i kërcënojë vendin në Superiore.

Apolonia dhe Korabi masin sot forcat një finalen e “play off”-it të Kategorisë së Parë. Gjithçka do të vendoset brenda ndeshjes së sotme, ku në rast se 90 munitat nuk do të mund të përcaktojnë dot fituesin, atëherë do të duhen 30 minutat shtesa, apo edhe penalltitë. Skuadrat do të zbresin në fushë në orën 17:00 për të synuar më pas një duel përballë Egnatias./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.